Рієкстінш: Під час саміту НАТО я не помітив, щоб підтримка України з боку Заходу ослабла

Хоча в публічному просторі нерідко звучать побоювання, що Захід втомлюється від надання допомоги Україні, на саміті НАТО, що пройшов у Гаазі, нічого подібного не було, – заявив в інтерв’ю “Ранковій панорамі” Латвійського телебачення “посол Латвії при НАТО Маріс Рієкстінш, пише Delfi.
Він нагадав, що під час торішнього саміту НАТО країни-учасниці домовилися надати Україні підтримку у розмірі 40 мільярдів євро, і це зобов’язання було перевиконано — сума досягла 51 мільярда євро. За словами Рієкстінша, обіцянки, які пролунали від країн-членів Альянсу в перші шість місяців цього року, свідчать про те, що і цього року обсяг підтримки оборони України може бути як мінімум не меншим, а можливо навіть більшим.
Посол також зазначив, що у Гаазі відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом США Дональдом Трампом. Трамп на своїй прес-конференції відгукнувся про неї дуже позитивно.
“Якщо у людей є побоювання, що, можливо, Захід починає втомлюватися від надання допомоги [Україні] через цю війну, то маю сказати, що я не помітив жодних ознак такої втоми під час саміту”, – резюмував Рієкстінш.
На запитання, чи можна було побачити якісь нові віяння та зобов’язання щодо підтримки України на саміті, посол відповів негативно. Водночас він наголосив, що “всі союзники чудово розуміють, хто є хто”, і немає жодних сумнівів у тому, що союзники єдині на думці про необхідність продовжувати підтримку України та посилювати санкції проти держави-агресора — Росії.
“Мушу сказати, що у цьому відношенні єдність була досить міцною. Звичайно, кожна країна може мати свої нюанси і специфічний погляд залежно від географічного положення та інших факторів, але в цілому має зазначити, що підтримка героїчного керівництва своєю країною президентом Зеленським у цій вкрай складній ситуації (…) ні в якому разі не ослабла”, — заявив Рієкстінш.
Як повідомлялося раніше, у середу в Гаазі завершився саміт НАТО, на якому країни-учасниці висловили непохитну відданість принципу взаємної оборони, а також зобов’язалися збільшити витрати на оборону до 5% від валового внутрішнього продукту.