Інші Новини Міжмор'я Польща

Польща вимагає проведення саміту ЄС через ситуацію в Білорусі

«Ми повинні солідарно підтримати білорусів у їхньому прагненні свободі. Звідси також ініціатива голови польського уряду, аби Європейська рада зайнялася цією справою», – зазначено у повідомленні, оприлюдненому прем’єром, перелає Польське радіо.

Прем’єр Матеуш Моравєцький закликає провести надзвичайний саміт Європейсько ради, присвячений Білорусі. «Польща відповідальна за своїх найближчих сусідів. Тому прем’єр Матеуш Моравєцький у листі до Шарля Мішеля, голови Європейсько ради, і Урсули фон дер Ляєн, голови Європейської комісії, закликав зібрати надзвичайний саміт Європейської ради у справі подій в Білорусі. Після президентських виборів у Білорусі, що відбулися 9 серпня 2020 року, влада застосувала силу проти своїх громадян, котрі домагаються змін у країні.

Ми повинні солідарно підтримати білорусів у їхньому прагненні свободі. Звідси також ініціатива голови польського уряду, аби Європейська рада зайнялася цією справою», – зазначено у повідомленні, оприлюдненому прем’єром.

В неділю після оголошення екзит-полів, за якими на президентських виборах переміг Аляксандр Лукашенка, що править цією країною вже 26 років, на вулицях багатьох міст розпочалися заворушення. Вночі учасники протестів розійшлися по домівках, обіцяючи продовжити свої акції в понеділок.

Related Posts