Латвія вже в 40-й раз прийняла поранених українських військових на реабілітацію
До Ризької східної клінічної університетської лікарні (RAKUS) уже в 40-й раз від початку повномасштабної війни прибули українські військовослужбовці для проходження реабілітації. Медики та самі захисники наголошують: після важких поранень не менш складним, ніж лікування, є повернення до повноцінного життя.
Цього разу українських військових до Латвії доставили спеціалізованим автобусом, обладнаним майже як мобільна лікарня. Супроводжувала поранених лікарка екстреної медичної допомоги Світлана Кисельова.
За її словами, поїздка минула без ускладнень, а теплий прийом у Латвії став для українських військових важливою моральною підтримкою, передає Латвійське суспільне ЗМІ.
«Ми були приємно здивовані, що нас зустріли волонтери з українськими прапорами. Хлопці одразу сказали: “Нас тут так чекають”», – розповіла медикиня.
Водночас Кисельова зазначила, що робота українських медиків під час війни залишається надзвичайно небезпечною. За її словами, бригади екстреної допомоги часто виїжджають на виклики під час повітряних тривог, ризикуючи власним життям.
Один із військових, який проходить реабілітацію, Тарас Карпенко, після поранення заснував благодійний фонд і створив у Києві футбольну команду для ветеранів із важкими травмами та ампутаціями.
За його словами, спорт став одним із найефективніших способів психологічної та фізичної адаптації до мирного життя після фронту.
У Ризькій східній клінічній університетській лікарні наголошують, що лікування українських військових не впливає на доступність медичної допомоги для жителів Латвії, адже це окрема гуманітарна місія.
Керівник благодійного проєкту M-Help.com Мартіньш Меднієкс повідомив, що за час реалізації ініціативи кількість українських військових, які пройшли лікування в Латвії, вже наближається до тисячі.
Очікується, що вже у серпні країна прийме свого тисячного пораненого українського захисника. Нинішній рейс став ювілейним — сороковим автобусом, який доставив військових на реабілітацію до медичних закладів Лігатне та Вайварі.
