Антиросійський фронт Польща Про Україну

Польсько-український форум партнерства нагадує про 5-і роковини агресії Росії

Представники Форуму орилюднили спільну заяву у зв’язку із 5-ми роковинами нападу Росії на Україну та анексії Криму, передає Польське радіо.

Члени Польсько-українського форуму партнерства, які зібралися на двосторонній нараді 24 січня 2019 року у Ряшеві у справі п’ятих роковин нападу Росії на Україну та незаконної анексії Криму і Севастополя, вважають за необхідне вкотре підтвердити польсько-українську спільність думок та поглядів з цього питання.

У спільній заяві учасники Форуму нагадують про порушення територіальної цілісності суверенної України у лютому 2014 року, а потім від березня – про незаконну окупацію Криму. «Ми ще раз виступаємо рішуче проти російської агресії та подальших дій, спрямованих на цільове закріплення їх наслідків. Крим незмінно залишається частиною території України», – говориться у заяві.

Члени Польсько-українського форуму партнерства наголошують на значенні позиції міжнародного співтовариства, визначеної зокрема у: резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року, засудженні російської агресії Європейською радою 3 березня 2014 року, та у «Кримській декларації» США, до якої приєдналася Польща, що однозначно підтримує відновлення територіальної цілісності України.

Водночас члени Форуму звертають увагу на негативний вплив компромісних позицій частини європейських та світових політичних кіл, культурних та громадських діячів, котрі, приїжджаючи у Крим та беручи участь у заходах, організованих російською окупаційною адміністрацією на півострові, приймають порушення міжнародного права та застосування насильства у відносинах між державами.

«Із великою стурбованістю ми спостерігаємо погіршення ситуації у Криму у зв’язку із анексією та окупацією, порушення прав людини на цій території: переслідування та залякування, а також придушення свобод кримських татар, українців та представників інших народів. Ми вимагаємо також звільнення 70 політичних в’язнів – жителів Криму, незаконно позбавлених волі та ув’язнених у російських тюрмах», – наголошують представники Форуму.

Під заявою підписалися голова польської частини Польсько-українського форуму партнерства Ян Маліцький та голова української частини Віталій Портніков.

Related Posts