Інші Позиція Про Україну США

Державний секретар США закликав Угорщину підтримати Україну

Майкл Помпео наголосив, що авторитарна Росія ніколи не стане другом свободи і суверенітету менших народів

Державний секретар США Майкл Помпео заявив у понеділок, 10 литого, в Угорщині про потребу підтримки України у її зусиллях до суверенітету. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав, у свою чергу, лицемірством критику Росії з боку західних країн, котрі співпрацюють з Москвою, передає Польське радіо.

«Сьогодні я говорив (у понеділок – ред.) з міністром закордонних справ (Петером Сіярто) про нагальну необхідність підтримки України у її зусиллях до суверенітету і територіальної цілісності. Ми не можемо дозволити Путіну вбити клин між друзями у НАТО. Угорці дуже добре знають з власної історії, що Росія ніколи не стане другом свободи та суверенітету менших народів», – наголосив Помпео.

Державний секретар також наголосив, що погано, що Сполучені Штати були «останнім часом надто часто відсутніми в Центральній Європі» і це порожнє місце зайняли їхні суперники.

Державний секретар назвав Росію та Китай авторитарними наддержавами, «котрі не поділять наших спільних прагнень до свободи».

У свою чергу, Петер Сіярто вважає «великим лицемірством» критику Росії західними державами, котрі співпрацюють з Москвою у сфері енергетики.

Він додав, що для Угорщини важлива доля 150 тис. угорців, котрі живуть на Закарпатті і тому вона не можуть сприймати ситуацію в Україні як геополітичне питання.

Related Posts