Новини Міжмор'я Польща

Російський журналіст подав позов до ЄСПЛ проти Польщі

Польські спецслужби витурили Лєоніда Свірідова з Польщі у 2015 році за підозрою у шпигунстві

Російський журналіст агентства «Россия сегодня» Лєонід Свірідов подав позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), оскарживши рішення польських судових інстанцій та державних адміністративних органів, які затвердили позбавлення його статусу довготермінового резидента ЄС і п’ятирічну заборону на в’їзд у Шенгенську зону. Про це російське агентство ТАСС повідомив адвокат Свірідова Ярослав Хєлстовський. За його словами, поки невідомо, коли ця справа буде розглянута, повдомляє Польське радіо.

Захист Свірідова в позові звертає увагу ЄСПЛ на те, що «громадянин Росії був повністю позбавлений права на захист, позаяк усі матеріали були засекречені, хоча справа є адміністративною, а не кримінальною». Крім того, за словами адвоката російського журналіста, «у рішенні суду не вказано конкретні причини витурення Свірідова з Польщі».

Нагадаємо, Свірідов виїхав з Польщі 18 грудня 2015 року. Того самого дня багаторічного кореспондента видання «Gazeta Wyborcza» у Москві Вацлава Радзівіновіча Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що він має повернути акредитацію та протягом 30 днів покинути країну. Його теж поінформували, що це рішення пов’язане із витуренням з Польщі Свірідова. МЗС Польщі назвало це рішення російської влади безпідставним, і що це відплата.

Процедура у справі скасування Лєоніду Свірідову дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС тривала від жовтня 2014 року. За словами ЗМІ, Агентство внутрішньої безпеки Польщі хотіло витурити росіянина з Польщі, бо підозрювало його у шпигунстві. Польські спецслужби також вважали, що перебування кореспондента з Росії на території Польщі «являє собі дійсну та серйозну загрозу національній безпеці».

Свірідов запевняв, що не має зв’язків з російськими спецслужбами, а у Польщі він працює журналістом. Обґрунтування та матеріали у цій справі є засекреченими.

Раніше, також за клопотанням Агентства внутрішньої безпеки, Міністерство закордонних справ Польщі анулювало акредитацію російського журналіста.

Related Posts