Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Позиція Про Україну Співробітництво

Євродепутатка: Не буде повернення до порядку денного у відносинах ЄС-Росія

Сьогодні євродепутати голосуватимуть у справі резолюції про стан відносин між ЄС та Росією

Не буде повернення до порядку денного у відносинах між Європейським Союзом та Росії, доки частина України є окупованою. На цьому у Страсбурзі наголосила латвійська євродепутатка Сандра Кальнієте, авторка доповіді про стан відносин ЄС з Росією. Над резолюцією у справі стану взаємин між Євросоюзом та Росією сьогодні голосуватимуть євродепутати, передає Польське радіо.

Вчора ввечері у Європейському парламенті відбулася дискусія на тему проекту документу у справі Росії. У ньому засуджено не тільки російську окупацію Криму та сходу України, але також, зокрема, здійснення гібридних атак на європейські країни, дестабілізацію держав, котрі намагаються приєднатися до ЄС та ймовірну підтримку Росію кампанії «брекзиту».

За словами Сандри Кальнієте, у зв’язку з усіма цими порушеннями міжнародного права, стратегічної співпраці між Росією та ЄС бути не може. Вона наголосила, що «час люб’язної дипломатичної мови завершився». «На жаль, нині ані час, ані місце для створення будь-яких значних ініціатив співпраці між ЄС та Росією. Є дуже мало простору для будь-якої співпраці», – додала вона.

За словами Кальнієте, ЄС повинен залишатися рішучим у застосуванні санкцій проти Росії. На погляд євродепутатки, євросоюзні обмеження мусять бути прямо пропорційними до дій російського уряду згідно із принципом «більше за більше, менше за менше».

Авторка доповіді на тему російсько-європейських відносин також розкритикувала проект будівництва газопроводу Nord Stream 2. На її переконання, це проект, що «збільшує залежність ЄС від російського постачання газу, загрожує внутрішньому ринку та порушує енергетичну і закордонну політику Спільноти».

Related Posts