НАТО Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Яцек Чапутович представив головні цілі закордонної політики Польщі

Голова МЗС Польщі під час свого експозе у Сеймі представив головні здобутки і задвання польської закордонної політики на 2019 рік

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович представив у Сеймі пріоритети польської закордонної політики на 2019 рік. Очільник польської дипломатії почав свій виступ з наголошення на нинішньому значенні Польщі на міжнародній арені. Яцек Чапутович сказав, що поєднання концепції та завдань особами, котрі займають найвищі посади у державі, зробило Польщу активною країною, яку слухають і все більше поважають іноземні партнери, передає Польська правда.

Голова Міністерства закордонних справ Польщі наголосив, що Польща послідовно зміцнює стратегічне партнерство зі США. Він підкреслив, що стратегічне партнерство Польщі зі Сполученими Штатами є важливою складовою трансатлантичного співтовариства. Яцек Чапутович поінформував, що цього року заплановані візити до США президента Анджея Дуди та прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького.

Міністр закордонних справ заявив, що Польща є зразковим членом Північноатлантичного альянсу. Говорячи про Європейський оборонний фонд, Чапутович зазначив, що він потрібний, але не повинен послаблювати зв’язки в НАТО. Польський міністр сповістив теж, що Польща готова нести спільну відповідальність за мир та безпеку в Європі та у світі.

Яцек Чапутович підкреслив, що Польща хоче відновлення співпраці з Францією та Німеччиною у межах Веймарського трикутника. На погляд очільника польської дипломатії, Німеччина є для Польщі одним із найважливіших економічних та політичних партнерів у Європі. Міністр закордонних справ зазначив, що обидві країни мають різні погляди на побудову газогону Nord Stream 2. Він підкреслив, що, на думку Польщі, ця інвестиція є економічною та політичною загрозою для усього регіону Балтійського моря. Міністр додав, що гарантування енергетичної безпеки є одним із пріоритетів закордонної політики Польщі. Він підкреслив, що ключовим є унезалежнення Польщі та інших країн Євросоюзу від російського газу.

Яцек Чапуктович також наголосив, що Польща підтримує рішучу реакцію ЄС на агресивну політику Росії, зокрема, щодо України та держав регіону. Він відзначив, що Варшава вимагає від Росії звільнення українських моряків та повернення українських кораблів. «Ми вимагаємо також виконання резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи, що закликає Росію переказати Польщі уламки урядового літака Ту-154», – сказав очільник польської дипломатії.

Виступ голови МЗС Польщі у Сейму слухав, зокрема, президент Анджей Дуда. Після експозе міністра відбудеться дискусія, під час якої очільник польської дипломатії відповідатиме на запитання депутатів.

Міністр закордонних справ Польщі щороку виступає у Сеймі, представляючи здобутки та пріоритети польської закордонної політики.

Related Posts