Новини Міжмор'я Про Україну Співробітництво США

Порошенко запевнив у повній підтримці посла США після заяв Луценка про “список недоторканних”

Президент України Петро Порошенко запевнив у повній підтримці посла Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович, повідомляє Європейська правда.

“Хочу окремо підкреслити, що наші партнери – США, ЄС, НАТО – готові підтримати та підтримують нас як у реформах сектора оборони і безпеки, так і в реформах СБУ. Я хочу наголосити, що Україна високо цінує відносини стратегічного партнерства з США на засаді чіткої двопартійної підтримки”, – наголосив Порошенко.

За словами президента, відносини України та США ще ніколи не були настільки “ефективними та предметними”, як зараз.

“Як глава держави я особисто доклав до цього значних зусиль. Дуже ціную цей справді важливий актив нашої міжнародної політики. У цьому контексті хотів би зазначити важливу роль посла США в Україні Марі Йованович у справі просування україно-американських відносин”, – заявив Порошенко.

Також Порошенко підкреслив, що Йованович “як представник США як держави та президента США Дональда Трампа, великого друга України та великого мого друга має повну мою підтримку”.

Як повідомлялося, генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв’ю американському виданню The Hill заявив, що посол США в Україні Марі Йованович дала йому список людей, яких попросила “не переслідувати”. Крім того, Луценко додав, що не отримав від американського посольства в Україні близько чотирьох мільйонів доларів, які вона повинна була виділити на його відомство.

У відповідь Державний департамент США назвав заяву Луценка “відвертою вигадкою”.

В американському відомстві додали, що наразі не допомагають ГПУ, але раніше намагалися “підтримати фундаментальну реформу сфери юстиції, в тому числі після Революції Гідності 2014 року”.

Related Posts