Інші Новини Міжмор'я

Зузана Чапутова перемогла на президентських виборах у Словаччині

За офіційними даними, адвокат і опозиційна політик Зузана Чапутова отримала понад 58 відсотків голосів виборців

42-річна Зузана Чапутова перемогла на президентських виборах у Словаччині. Про це свідчать дані словацького статистичного управління після підрахунку 100 відсотків голосів. У другому турі голосування адвокат отримала 58,4 відсотка голосів, а її опонент 52-річний Марош Шевчович – 41,59 відсотка.

Таким чином Зузана Чапутова стане першою в історії Словаччини жінкою, яка буде президентом, передає “Польське радіо”.

Зузана Чапутова є адвокатом, громадською активісткою, котра спеціалізується питаннями, пов’язаними із охороною довкілля і вона є віце-головою соціал-ліберальної партії Прогресивна Словаччина. Марош Шевчович – заступник голови Європейської комісії з питань енергетичного союзу, якого підтримувала керівна лівоцентристська партія Курс – соціальна демократія. Ще вчора після оголошення попередніх результатів він визнав свою поразку та привітав переможницю Зузану Чапутову.

Нині президентом Словаччини є Андрей Кіска. Свою посаду він займає від 2014 року. Президент в Словаччині не має багато повноважень, але може вводити вето на призначення високопоставлених прокурорів і суддів, котрі відіграють ключову роль у боротьбі з корупцією. Корупційна тема була однією із найважливіших під час минулої виборчої кампанії в Словаччині.

Нагадаємо, сьогодні, 31 березня, у центрі уваги, зокрема Польщі, перебуває Україна, де проходить перший тур президентських виборів.

Related Posts