Балтія НАТО Новини Міжмор'я Співробітництво

Литва відзначає 15 років вступу до НАТО

Даля Ґрібаускайте: бути частиною альянсу – це честь, і це дає багато можливостей. Саме тому Литва підтримує зусилля України і Грузії на шляху до НАТО

15 років тому Литва повернулася до організації, в якій на неї чекали, – сказала під час головних урочистостей з нагоди річниці вступу Литви до НАТО президент Даля Ґрібаускайте. Литву, Латвію і Естонію прийняли до НАТО 29 березня 2004 року, передає “Польське радіо”.

З Вільнюса розповідає Каміль Залєвський:

«Головні урочистості відбулися перед Президентським палацом у Вільнюсі. “15 років тому ми повернулися туди, де на нас чекали і прийняли з відкритими обіймами, – сказала литовська лідерка Даля Ґрібаускайте. – Членство Литви у НАТО значить, що наша країна сповідує такі самі цінності, як і західні демократії: захищає право людей на вільне і спокійне життя”. Президент Литви додала, що бути частиною Альянсу – це честь, і це дає багато можливостей. Саме тому Литва підтримує зусилля України і Грузії на шляху до НАТО.

В урочистості взяли участь колишні очільники країни, парламентарі і міністри. Міністр закордонних справ Лінас Лінкявічюс наголосив, що останні 15 років були для Литви роками фундаментальних змін. Вони гарантували державі майбутнє і незалежність.

У рамках урочистості у Вільнюсі можна побачити військовий транспорт і зброю, яку використовують литовські солдати, а також взяти участь у концертах військових оркестрів і музичних ансамблів».

Related Posts