Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У 2018 році українці перерахували з Польщі в Україну понад 3,6 млрд доларів

За даними Нацбанку України, для українців Польща залишається головним ринком працевлаштування за кордоном

Понад 3,6 млрд доларів перерахували з Польщі в Україну українські трудові мігранти у 2018 році. Кількість подібних операцій збільшується з року в рік, передає “Польське радіо”.

Національний банк України нещодавно опублікував інформацію про приватні грошові перекази із закордону в Україну в 2018 році. Загальна сума переказів склала 10,888 млрд доларів. Це на 17,5 відсотка більше, ніж в 2017 році.

Найбільше коштів було перераховано з Польщі – 3,626 млрд доларів, що нині складає 13,9 млрд злотих. Це на 16,4 відсотка більше, ніж позаминулого року. Дані показують, що польський ринок залишається для українських трудових мігрантів головним місцем роботи за кордоном. Збільшується не тільки число громадян України, які працюють у Польщі, але також їхні заробітки.

На другому місці – Росія, звідки українські трудові емігранти перерахували 948 млн доларів. Проте у цьому випадку відбулося різке зменшення числа переказів (на 26,6%). Це свідчить про все меншу привабливість російського ринку праці для українців. Протягом десятиліть Росія була найбільшим ринком трудової еміграції українців.

Третю сходинку посіли США, звідки в Україну переказали 870 млн доларів, що аж на 28,1 відсотків більше, ніж в 2017 році.

Перекази із Чехії склали 846 млн доларів. Південний сусід поляків є другим після Польщі найпопулярнішим напрямком у Європейському Союзі для трудової еміграції українців. Протягом минулого року сума переказів із Чехії в Україну збільшилася удвічі.

Українці, котрі працюють в Італії, перерахувала додому 492 млн доларів. Це на 10 відсотків більше, ніж в 2017 році.

Нагадаємо, за даними Закладу соціального страхування (ZUS), у 2018 році польські фірми відрядили за кордон приблизно 23 тис. українців.

Related Posts