Балтія Інші Молдова/Румунія НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

У Варшаві пройде зустріч міністрів оборони східного флангу НАТО

4-5 квітня у столиці Польщі відбудеться зустріч міністрів оборони країн Бухарестської дев’ятки

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак 4-5 квітня буде господарем зустрічі міністрів оборони держав східного флангу НАТО – так званої Бухарестської дев’ятки: Польщі, Румунії, Литви, Латвії, Естонії, Угорщини, Словаччини, Чехії і Болгарії, передає “Польське радіо”.

«Міністри обговорять можливість спільного внеску у поліпшення союзницького стримування та оборони, згідно із принципом 360 градусів, тобто на усіх стратегічних напрямках», – наголошено у повідомленні прес-служби Міністерства національної оборони Польщі. «Йдеться про сфери планування, ланцюг командування у нашому регіоні, забезпечення сил з відповідною готовністю, а також підтримку для партнерів Північноатлантичного альянсу», – додали в оборонному відомстві.

Міністри оборони обговорять також можливості співробітництва у межах нових євросоюзних ініціатив, наприклад PESCO (Постійне структурне співробітництво з питань безпеки та оборони), Європейського оборонного фонду та військової мобільності.

Зустріч відбудеться у символічний день – святкування 70-річчя Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року, а також 15- і 20-річчя вступу країн Бухарестської дев’ятки в НАТО, що припадають цього року. Це буде друга зустріч держав B9 за участі міністрів оборони. Перші консультації у цьому колі відбулися у Варшаві в 2014 році.

Бухарестська дев’ятка – це польсько-румунська ініціатива для координування позицій та обміну поглядами держав регіону у безпековій сфері.

Related Posts