Балтія Новини Міжмор'я

Уряд Естонії пішов у відставку

Прем’єр-міністр Естонії Юрі Ратас у четвер, 4 квітня, на першому засіданні парламенту нового скликання оголосив про відставку свого уряду, повідомляє “Європейська правда”.

Згідно з законом, уряд продовжить свою діяльність до тих пір, поки на посаду не вступить новий кабінет міністрів.

Уряд Юрі Ратаса розпочав роботу 23 листопада 2016 року і перебував при владі 863 дні.

В даний час тривають переговори про нову коаліцію, яку можуть сформувати Центристська партія, EKRE і Isamaa.

Вибори в Рійгікогу виграла Партія реформ, яка отримала 34 місця в парламенті. Центристська партія отримала 26 мандатів, Консервативна народна партія (EKRE) – 19, партія Isamaa (“Вітчизна”) – 12 і Соціал-демократична партія (СДП) – 10. Для формування уряду більшості правляча коаліція повинна контролювати не менше 51 місця в Рійгікогу.

Партія реформ в перші дні після виборів запропонувала почати коаліційні переговори Центристської партії, однак центристи відкинули цю пропозицію і вступили в переговори з EKRE і Isamaa. У суботу, 30 березня, поради уповноважених цих трьох політичних сил прийняли спільну заяву про підтримку створюваної урядової коаліції.

За сформованою в Естонії політичною традицією, пропозицію сформувати уряд президент в першу чергу робить лідеру партії, яка виграла вибори, тобто в даному випадку Партії реформ. Її голова Кая Каллас раніше неодноразово говорила, що не планує відмовлятися від пропозиції президента.

Офіційно Керсті Кальюлайд запропонує Каї Каллас формувати новий уряд у п’ятницю, 5 квітня.

Related Posts