Новини Міжмор'я Польща

У Польщі вшановують пам’ять жертв катинського злочину

Навесні 1940 року органи НКВС розстріляли майже 22 тисячі громадян Польщі, котрих взято у полон після агресії СРСР на Польщу, передає “Польське радіо”.

У державі вшановують пам’ять жертв катинського злочину. Навесні 1940 року совєти провели масові розстріли польських військовополонених. Рішенням Сталіна від 5 квітня органи НКВС розстріляли майже 22 тисячі громадян Польщі, котрих взято у полон після агресії СРСР на Польщу. Поляків вбивали пострілом у потилицю, а тіла ховали у масових могилах у Катині, селищі Мєдноє та Харкові. Страти тривали від квітня до травня 1940 року.

Голова Товариства катинських сімей у Любліні Данута Мальонова звертає увагу, що хоч минає чергова річниця цього злочину, рідні жертв надалі не мають повної інформації:

«А ми надалі чекаємо на повне вияснення цього злочину. Нам ідеться про білоруський катинський список. Майже 4 тисячі сімей не знають, де спочивають тлінні останки їхніх рідних, чи їх вбили в Білорусі, чи там вони спочивають. Нічого не відбувається в цьому питанні», – каже представниця катинських сімей.

З листопада 2004 року Інститут національної пам’яті Польщі проводить розслідування катинського злочину. Історики ІНП вважають катинський злочин геноцидом через його ідеологічну мотивацію з класових, а насправді національних причин, та його масовості.

Related Posts