Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Український тижневик про необхідність зміни політики стосовно Польщі

Видання «Дзеркало тижня. Україна» помістило статтю, присвячену українсько-польським політичним відносинам

Як повідомляє кореспондент Польського радіо з Києва Павел Бушко, суспільно-політичний тижневик «Дзеркало тижня. Україна» пише про необхідність зміни української політики стосовно Польщі, передає “Польське радіо”.

Авторка статті «Розмінувати минуле», історикиня Олена Бетлій звертає увагу на численні приклади занедбань України у відносинах із Польщею, особливо протягом останніх п’яти років. На її думку, в погіршенні двосторонніх відносин значною є вина Києва, а без Польщі, вважає дописувачка, Україна не вийде із зони впливу Росії, ані не закріпить за собою провідного місця в Центрально-Східній Європі.

Як вважає Олена Бетлій, Київ, особливо в історичних питаннях, пов’язаних з волинською трагедією, припустився кількох фатальних помилок і фактично передав формування відносин з Польщею Українському Інститутові національної пам’яті. Справа стосується, зокрема, зупинення дозволів на проведення ексгумацій та впорядкування польських поховань в Україні. Публіцистка наголошує, що президент України буде відповідальним за поліпшення відносин з Польщею і створення насправді досі відсутньої концепції української політики стосовно Варшави.

Related Posts