Балтія Новини Міжмор'я Польща

Польські пілоти здійснили 18 бойових вильотів у межах Baltic Air Policing

Від початку цього року польські винищувачі 18 разів вилітали для перехоплення російських літаків над Балтикою

Польські пілоти, котрі охороняють повітряний простір країн Балтії, здійснили від початку січня 2019 року 18 перехоплень. Літальні машини піднімали для польотів у зв’язку із порушення простору російськими літаками, передає “Польське радіо”.

Тільки за минулий тиждень у межах місії з патрулювання Baltic Air Policing винищувачі НАТО двічі вилітали для розпізнання російських військових літаків над Балтійським морем.

За інформацією Міністерства оборони Литви, натівські винищувачі 1 квітня ідентифікували російський транспортний літак Ан-26. Машина, згідно із планом польоту, летіла із Калінінградської області, але мала вимкнені приймально-передавальні пристрої. Транспондер був також вимкнений у російського розвідувального літака Іл-20, що 4 квітня летів у напрямку Калінінградської області.

До кінця місяця місію Baltic Air Policing виконують солдати Польського військового контингенту «Орлік 8», розгорнутого на авіабазі в литовському місті Шяуляй. Як сказав Польському радіо речник контингенту майор Адам Мазур, польські винищувачі F-16 піднімають за сигналом вищих органів командування. «Пілоти вдягаються і якомога швидше запускають двигуни. Якщо все добре, то вони стартують. Їх спрямовують туди, де була виявлена загроза», – сказав він.

Командувач Польського військового контингенту «Орлік 8», підполковник пілот Адам Каліновський сказав, що від початку цьогорічного розгортання контингенту польські пілоти здійснили 18 бойових польотів. Він нагадав, що крім бойових місій поляків у Литві, вони також проводять навчання.

Уперше в місії Baltic Air Policing Польща взяла участь у 2005 році. Поляки є одними із найактивніших її учасників. Нинішній контингент розгорнуто у Литві увосьме. Наступного разу польські пілоти будуть захищати повітряний прості країн Балтії наступного року.

Related Posts