Новини Міжмор'я Позиція Польща

МЗС Польщі: Уламки Ту-154М є власністю Польщі, чекаємо швидкого їх повернення

У Варшаві прокоментували заяву речниці МЗС РФ про «неможливість повернення» уламків Ту-154М Польщі

«Уламки літака Ту-154М, що розбився неподалік Смоленська, є власністю Республіки Польща, ми очікуємо якнайшвидшого їх повернення», – заявили у четвер, 11 квітня, у Міністерстві закордонних справ Польщі, коментуючи виступ речниці МЗС РФ Марії Захарової, за словами якої, уламки літака надалі неможливо повернути Польщі, передає “Польське радіо”.

Речниця МЗС Росії, коментуючи під час прес-конференції у четвер, як висловилася, вимоги, претензії та звинувачення, адресовані російській стороні у зв’язку із незаконним перетримуванням частин літака, ствердила, що кримінальна справа, яку веде Слідчий комітет РФ у справі смоленської катастрофи, не завершена. Вона повторила позицію, що уламки літака, як речовий доказ у цій справі, надалі неможливо повернути Польщі. Захарова додала, що згідно із російськими кодексом кримінального провадження, уламки літака «повинні зберігатися під час кримінальної справи аж до прийняття процесуальних рішень».

«У чергові роковини трагічної події, що призвела дев’ять років тому до насправді великого людського горя, а також об’єднала наші народи (…), закликаємо польську сторону до усвідомлення складних обставин катастрофи під Смоленськом. Її наслідки дотепер вимагають від нас професійного, чесного і, звісно,обережного підходу. Ми зацікавлені у тому, аби у результаті всіх юридичних процедур остаточно завершити цю справу», – сказала Захарова. Вона запевнила, що відповідні російські органи «повністю відкриті до взаємодії з польською стороною» і що «показували таку позицію протягом усіх цих років».

У МЗС Польщі, коментуючи слова представниці російського дипломатичного відомства, наголосили, що «із подивом» сприйняли позицію Російської Федерації. «Уламки є власністю Республіки Польща. Польща очікує їх повернення якомога швидше», – підкреслили у відомстві.

Related Posts