Аналітика Експертна думка Інші Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Петро Порошенко про напруженість у відносинах з Польщею: Очевидні «вуха» Росії

Президент України наголосив, що напруженість у відносинах з Польщею і Угорщиною є наслідком теж впливів Росії

Напруженість у відносинах України з Польщею у питання історичної пам’яті є наслідком, серед іншого, впливів Росії. Про це у четвер, 11 квітня, заявив президент України Петро Порошенко. На його погляд, відносини Києва із Варшавою найліпше характеризує співробітництво в інших галузях, передає “Польське радіо”.

Порошенко наголосив на цьому під час свого виступу на Київському безпековому форумі, вдванадцяте зорганізованому Фондом Open Ukraine екс-прем’єра Арсенія Яценюка.

Також, за словами українського лідера, причинами напруженості у відносинах з Польщею, а також з Угорщиною, частково є внутрішня українська політика.

«Зовнішня політика є продовженням внутрішньої політики. І ситуація по Польщі, і частково по Угорщині в тому числі має витоки зсередини України. Ми повинні діяти скоординовано, і під час прийняття законів ми маємо враховувати можливі ризики і атаки на Україну», – сказав Порошенко.

Президент України підкреслив, що не можна допустити використання болісних моментів історії для того, щоб «зіпсувати відносини зі стратегічними партнерами, в тому числі з Польщею».

«Саме тому ми намагаємося, і це виходить, підтримувати активний діалог з президентом Польщі Анджеєм Дудою, і саме тому я був у Любліні, де спільно з президентами Дудою і (президент Литви Далією) Ґрибаускайте ми провели фантастичну зустріч у штаб-квартирі Багатонаціональної Литовсько-польсько-української бригади (ЛитПолУкрбриг). І це досягнення, це характеристика наших відносин з Польщею», – сказав президент.

Петро Порошенко вважає, що «діалог з Польщею йде у позитивному напрямку». «У Польщі є сили, які використовують українське питання для внутрішньої політичної ситуації і для виборів», – зазначив він.

«Ви просили не згадувати північного сусіда (Росію), але його вуха там абсолютно очевидні. Так само, як очевидні в кожній країні Європи, бо це є цілеспрямована політика атаки на Україну, це є елементом гібридної війни і ви це яскраво можете побачити в Угорщині. Подивіться, коли змінилася позиція Угорщини: після прийняття нашого закону чи після повернення з Москви представників угорського уряду?» – запитав він.

Related Posts