Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я

Естонія не впустила у свої води російський навальний вітрильник

За словами МЗС Естонії, причиною є присутність на борту 70 студентів з вишу в окупованому Росією Криму

У четвер, 11 квітня, один з найбільших у світі навчальних вітрильників, російський «Сєдов» не впустили у територіальні води Естонії. Таллінн мав стати однією із запланованих зупинок вітрильного судна під час сторічної, ювілейної, навчальної навігаційної подорожі, передає “Польське радіо”.

Як пояснили естонському державному телебаченню ERR у Міністерстві закордонних справ Естонії, причиною недопущення чотирищоглового вітрильного судна у територіальні води є присутність на борту понад 70 студентів Керченського державного морського технологічного університету, осідок якого є в окупованому і анексованому Росією Криму. За словами естонського міністерства закордонних справ, інше рішення суперечило би його офіційній позиції про визнання Криму окупованою територію.

Посольство РФ назвало рішення Естонії «недружнім», тим більше, що президент цієї країни Керсті Кальюлайд за декілька днів почне офіційний візит до Москви, де має намір зустрітися з Путіном.

Російський навчальний вітрильник «Сєдов» вийшов з порту Свєтлий неподалік Калінінграду. Однією із запланованих під час рейсу зупинок мав бути також Ґданськ.

За словами речниці Міністерства закордонних справ Польщі Еви Сувари, польська влада у цій справі контактує з партнерами з Естонії та спостерігає за ситуацією.

Вітрильне судно «Magdalene Vinnen II» у 1921 році було збудоване у верфі в німецькому місті Кіль. Після Другої світової війни Німеччина передала його як частину воєнних репарацій Радянському Союзу, який перейменував його на честь російського дослідника «Сєдов».

Нагадаємо, нещодавно естонська розвідка заявила, що Росія використовує цивільні судна для шпигунства за інфраструктурою НАТО.

Нагадаємо також, напркиінці березня завершився навколосвітній Рейс Незалежності польського навчального вітрильника «Дар молоді».

Related Posts