НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

У порт Ґдині прибуде елітна військова корабельна група НАТО

У п’ятницю у ґдинський порт зайдуть шість корааблів 1-ї постійної військово-морської групи НАТО

Шість військових кораблів 1-ї постійної військово-морської групи НАТО (SNMG1) зайдуть у п’ятницю у порт в Ґдині. Крім польського ракетного фрегата ORP Gen. K. Pułaski, це будуть кораблі з Іспанії, Німеччини, Туреччини, Сполучених Штатів та з Великої Британії. Візит буде робочим, передає “Польське радіо”.

Речник 3-ї флотилії військово-морських сил Радослав Піох поінформував у вівторок, що моряки залишатимуться у Ґдині протягом всього періоду великодніх свят.

В 1-у постійну військово-морську групу НАТО (Standing NATO Maritime Group 1; SNMG1) – одну із морських груп швидкого реагування Північноатлантичного альянсу – входять: американський есмінець USS Gravely, який є водночас флагманським кораблем групи, чотири фрегата – польський ORP Gen. K. Pułaski, іспанський ESPS Almirante Juan De Borbon, турецький TCG Gokova і британський HMS Westminster, а також німецьке допоміжне військове судно FGS Rhon.

SNMG1 – це одна з двох постійних морських груп Північноатлантичного альянсу, у склад яких входять вибрані есмінці та фрегати держав НАТО. Їхню основу складають судна зі США, Канади, Великої Британії, Німеччини і Нідерландів, до яких періодично приєднуються кораблі з Бельгії, Данії, Португалії, Іспанії та Польщі.

«Багатонаціональна елітна група тримається на найвищому рівні бойової готовності і вона призначена для негайного реагування у кризових ситуаціях, миротворчих місіях і у випадку війни. Кораблі патрулюють в Атлантичному океані та у всіх європейських водах і є найліпше підготовленою подібною міжнародною ударною групою у світі», – сказав речник 3-ї Флотилії військово-морських сил Польщі. Він додав, що кораблі у складі SNMG1 можуть «здійснювати моніторинг судноплавства, контроль за підозрілими кораблями, проводити операції з блокування та евакуації населення, що перебуває під загрозою», а також «можуть становити базу для морської піхоти та спецпідрозділів, котрі виконують завдання на суші».

Related Posts