Інші Новини Міжмор'я Позиція Про Україну

Словацьке головування в ОБСЄ: “Паспортизація” Донбасу підірве мирне врегулювання

Рішення Кремля видавати російські паспорти в окупованому Донбасі може підірвати зусилля з мирного врегулювання кризи в та навколо Україні, передає “Укрінформ”.

“Словацьке головування в ОБСЄ з глибоким стурбуванням сприйняло звістку про підписаний президентом РФ Володимиром Путіним указ щодо спрощення процедури надання російської громадянства українцям, які проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей України. Словацьке головування вважає, що цей односторонній захід може підірвати зусилля з мирного врегулювання кризи в та навколо Україні, та закликає до дотримання принципів та зобов’язань ОБСЄ усіма країнами-учасницями”, – зазначається у заяві.

Поруч з цим, Словацьке головування закликало “усі сторони” утриматися від односторонніх кроків та “спільно продовжити пошук шляхів повної реалізації Мінських домовленостей”.

Як повідомлялося, президент РФ Володимир Путін 24 квітня підписав указ про спрощення процедури отримання російських паспортів жителями окупованих районів Донецької і Луганської областей.

Україна та багато демократичних країн світу засудили це рішення Кремля.

Також 25 квітня відбулося засідання Ради безпеки ООН, присвячене цьому питанню.

Related Posts