Балтія Новини Міжмор'я

Литва хоче заборонити підприємствам родичів участь у конкурсах бюджетних установ

Прем’єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс обіцяє заборону на залучення участі в конкурсах бюджетних установ підприємств, які належать родичам їхніх керівників, повідомляє “Європейська правда”.

Так міністр прокоментував підсумки засідання урядової антикорупційної комісії, на якому Служба спеціальних розслідувань представила звіт за минулий рік.

“Однією з найбільших проблем визнано той факт, що керівники бюджетних установ пов’язані з бізнесом своїх членів подружжя або родичів, і ці підприємства виграють покупки. Формально має місце самоусунення, і реально приймають рішення підлеглі.

Нам потрібно шукати правове регулювання, щоб будь-яка компанія, яка бере участь в конкурсі і має тісні або близькі стосунки з керівником бюджетної установи, насправді не змогла брати участь в таких закупівлях, і це повинно бути заборонено законом”, – заявив Скверняліс.

За його словами, відповідні поправки будуть зареєстровані на весняній сесії Сейму Литви.

У звіті про діяльність Служби спеціальних розслідувань за 2018 рік, опублікованому в кінці квітня, йдеться, що органи самоврядування залишаються однією з областей, яких найбільше торкається корупція в Литві. 37% всіх досудових розслідувань, розпочатих Службою в минулому році, пов’язані з можливими злочинними діями в муніципалітетах.

Основними причинами корупції в муніципалітетах є кумівство, прийняття на роботу членів партії і конфлікти інтересів. За підрахунками Служби, кожен п’ятий співробітник муніципальної адміністрації пов’язаний родинними зв’язками, а в 25 муніципалітетах Литви він перевищує середній показник по країні.

Related Posts