Новини Міжмор'я Польща

У Варшаві пройшов 20-ий Парад Шумана

Ювілейна хода відбулася при нагоді святкування Дня Європи

У суботу, 11 травня, вулицями Варшави пройшов 20-ий Парад Шумана. Хода була частиною заходів, організованих при нагоді святкування Дня Європи, повідомляє “Польське радіо”.

У Параді взяли участь учні кількадесяти шкіл з усієї Польщі. Вони несли прапори Європейського Союзу та Польщі, а також гасла: «Мій голос, моя Європа», «Підтримуємо Європу», «Europe is my home», «I want you to vote». Молодь також вигукувала: «26 травня голосуй», «Об’єднана Європа», «Хочемо законослухняної, безпечної, демократичної Європи».

Парад відкрив голова Ради засновників Польського фонду ім. Роберта Шумана Пьотр Новіна-Конопка.

«Ми зустрічаємося у цьому місці вдвадцяте, за нами довга історія. Я дуже добре пам’ятаю ті зустрічі, особливо 16 років тому, при нагоді референдуму. Ми розуміли, що приймаємо дуже важливе рішення для нашої країни, для нас самих, для поляків та інших європейських народів», – сказав він.

Конопка наголосив, що нині знову прийшла мить, «коли наші рішення мають надзвичайне значення».

«Ми стоїмо у цьому місяці перед таким рішенням, тягар якого подібний до подій, що трапилися 16 років тому. Тоді ми вирішували, чи Польща має вступити в ЄС. За два тижні треба знову буде вирішувати, чи ми відновлюємо нашу готовність чи ми добре розуміємо, чому місце Польщі в Євросоюзі», – додав він.

Він нагадав також про людей, котрі допомогли Польщі вступити в ЄС, зокрема про Тадеуша Мазовєцького, Владислава Бартошевського та головного перемовника щодо вступу Польщі до Євроспільноти Яна Колаковського.

Related Posts