Новини Міжмор'я Польща

Брудна російська нафта в Білорусі блокує транзит сировини до Польщі

Білорусь заявила про наявність великих об’ємів забрудненої нафти на своїй території

Забруднена нафта у трубопроводі «Дружба» на території Білорусі блокує транзит сировини до Польщі. За словами агентства «Інтерфакс-Захід», Мінськ не має вільних резервуарів для збирання нафти і чекає на кроки Москви, передає “Польське радіо”.

Агентство «Інтерфакс-Захід», посилаючись на джерела в енергетичному відомстві, поінформувало, що на терені Білорусі у трубопроводі довжиною 440 км є 520 тисяч кубометрів забрудненої нафти з Росії. Брудна сировина не дозволяє відновити транзит якісного палива. Найбільша проблема – це резервуари для збору забрудненої сировини. За словами співрозмовника агентства, існуючі резервуари повністю заповнені. Раніше у них перекачали вже понад 130 тисяч кубометрів брудної нафти. Розмови у справі розв’язання проблеми тривають на міжурядовому рівні.

19 квітня Білорусь повідомила, що з Росії у західному напрямку попливла нафта, у якій виявили перевищення норм органічних хлоридів. Після цього транзит сировини трубопроводом «Дружба» до Польщі і в Україну, а відповідно далі на Захід, був призупинений.

Related Posts