Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

У Молдові почалися переговори про створення коаліції у парламенті

У Молдові почалися переговори про створення парламентської коаліції між блоком ACUM і Партією соціалістів (ПСРМ). Переговори проходять в закритому форматі, повідомляє “Європейська правда”.

Після ранкової зустрічі лідери блоку ACUM заявили, що мають намір обговорити почуте зі своїми фракціями, щоб потім прийняти рішення і повернутися до переговорів, які продовжаться після обіду.

Лідер соціалістів теж не повідомила ніяких подробиць переговорів, однак, зазначила, що позиція блоку ACUM “вельми жорстка”.

“Я не помітила відкритості з їх боку. Ми просто висловили свої позиції, тому подивимося, що буде далі. Переговори продовжаться після обіду, зараз ми теж будемо консультуватися з фракцією”, – сказала лідер соціалістів Зінаїда Гречана.

Партія соціалістів і представники блоку ACUM вже кілька разів запрошували один одного на переговори. При цьому ПСРМ наполягає на обговоренні повноцінної коаліції з правими партіями, в той час як ACUM заявляє про необхідність “деолігархізації” владних структур і не має наміру формувати повноцінну коаліцію з ПСРМ.

На виборах в Молдові, які відбулися 24 лютого, Партія соціалістів, що підтримує чинного президента, і виступає за більш тісну взаємодію з Росією, отримала 35 мандатів, Демократична партія Молдови на чолі з Володимиром Плахотнюком – 30 мандатів, проєвропейський блок ACUM – 26 мандатів, партія “Шор” – сім. До парламенту також пройшли три незалежні кандидати.

Президент Молдови Ігор Додон 22 травня дав депутатам два тижні на формування коаліції, пригрозивши розпустити парламент.

Related Posts