Новини Міжмор'я Польща

Анджей Дуда підписав зміни, що поширюють Карту поляка на цілий світ

Відтепер на Карту поляка можуть претендувати особи польського походження в усіх країнах світу

У вівторок, 4 червня, президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до Закону про Карту поляка, що передбачають поширення цього документа на всі країни світу. Про це повідомили у Канцелярії президента, передає “Польське радіо”.

Карта поляка підтверджує приналежність до польського народу за межами історичної батьківщини. Нині її можуть отримати особи польського походження, котрі живуть у 15 країнах за східним кордоном Польщі, що виникли або відновилися після розпаду СРСР, і які не визнають подвійного громадянства.

Особи, котрі хочуть отримати Карту поляка, мусять показати свій зв’язок із польськістю, зокрема достатньо мати щонайменше пасивне знання польської мови, довести, що мінімум один з його батьків або бабусь/дідусів, або двоє прабабусь/прадідусів були поляками за національністю або мали польське громадянство; або представити довідку від повноважної польської організації в країні проживання, що підтверджує активну участь в діяльності, спрямованій на підтримку польської мови і культури, або польської національної меншості протягом щонайменше останніх 3 років.

У результаті попередніх змін до закону від 2016 року власники Карти поляка, котрі прибувають до Польщі із наміром залишитися у країні, отримують безкоштовно дозвіл на постійне проживання, ще за рік вони можуть одержати польське громадянство, а також можуть сподіватися на допомогу у період адаптації, йдеться про фінансову підтримку, допомогу в оренді квартири, активному вивченні польської мови та відвідуванні професійних курсів.

Нагадаємо, раніше зміни до закону про Карту поляка підтримали Сейм та Сенат Польщі.

Related Posts