Новини Міжмор'я Польща

Польща назвала неправдивою заяву росЗМІ про «помилку пілотів» у Смоленську

У Польщі заперечили інформацію ТАСС, що польські слідчі нібито визнали помилку пілотів причиною смоленської катастрофи

Речниця Національної прокуратури Польщі Ева Бялік заявила у четвер, що інформація російського агентства ТАСС, яке ствердило, що «польські слідчі визнали помилку пілотів причиною смоленської катастрофи», є неправдивою, передає “Польське радіо”.

Минулого тижня польські прокурори брали участь у процедурі, пов’язаній з оглядом уламків літака Ту-154М, що знаходиться на військовому аеродромі в Смоленську.

Агентство ТАСС написало, що працівники Слідчого комітету РФ спільно з польськими колегами вивчили фрагменти літака Ту-154М президента Лєха Качинського, що розбився неподалік Смоленська в 2010 році. Агентство додало: «Як повідомили ТАСС у прес-службі Слідчого комітету РФ, матеріали слідства свідчать про помилку екіпажу».

Речниця Національної прокуратури Польщі написала, що «прокурори смоленської групи поїхали у травні до Смоленська, аби оглянути уламки. Це не процедура, на підставі якої можна робити висновок про вину пілотів, або її відсутність. Огляд не завершено. Прокурори мають знову поїхати до Смоленська, аби продовжити процесуальні заходи».

Речниця підкреслила, що «під час травневого перебування прокурори не надали жодної інформації на польським, ані російським журналістам, а також не ділилися своїми спостереженнями з російськими слідчими органами. Саме тому інформація російського агентства ТАСС, що не спирається на правду, є тим більше дивною».

Ще у середу російський Слідчий комітет опублікував на веб-сторінці повідомлення, у якому написано: «Водночас російське слідство не має сумнів щодо обставин авіакатастрофи. Усі зібрані матеріали свідчать про помилкові дії екіпажу, який продовжував підходити до приземлення в умовах відсутності видимості».

Нагадаємо також, що травневий візит польської делегації збігся з появою на приватному терені при місці смоленської катастрофи провокативних дощок із написами російською мовою, що представляють, зокрема, висновки російського Міждержавного авіаційного комітету (МАК) на тему причин катастрофи 10 квітня 2010 року.

У зв’язку з цим до МЗС Польщі викликали посла РФ у Варшаві, якому пояснили, що «як зміст, так і встановлення дощок не узгодили з польською стороною», а Польща «очікує пояснень у цій справі, усунення дощок, а також негайної реалізації польсько-російських домовленостей щодо будівництва пам’ятника жертвам на місці катастрофи».

Related Posts