Новини Міжмор'я Позиція Польща Співробітництво США

Блащак: У Польщі маємо гарантовану присутність найсильнішої армії світу

Голова Міноборони сказав, що Польща обговорює з Пенагоном подробиці присутності сил США у країні

«Тепер ми обговорюємо подробиці із Пентагоном, розмовляємо про те, коли буде готова інфраструктура для прийняття окремих підрозділів американських військ», – заявив міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, відповідаючи на запитання про те, якою буде «дорожня мапа» перекидання до Польщі солдатів США, передає “Польське радіо”.

Нагадаємо, минулого четверга американські сенатори абсолютною більшістю голосів прийняли закон про призначення 750 млрд доларів на оборону в 2020 році. Щодо Польщі у документі стверджено, що «стратегія національної оборони з 2018 року визначає довгострокове стратегічне протистояння із Російською Федерацією як головний пріоритет департаменту оборони, що вимагає збільшених і тривалих інвестицій».

На хвилях Польського радіо Блащак сказав, що це дуже добра звістка, яка підтверджує ефективність перемовин Польщі з Пентагоном. «Це результат моїх візитів до Вашингтона, розмов із секретарем оборони, радником Дональда Трампа з питань національної безпеки, а також з конгресменами», – підкреслив він.

Блащак зазначив, що «польсько-американські відносини є дуже сильними». «У Польщі ми маємо на тривало гарантовану присутність Сполучених Штатів, а отже найсильнішої армії у світі», – сказав він.

За його словами, у третьому кварталі цього року буде підписано угоду у справі центру бойової підготовки на полігоні у Дравську-Поморському. Він додав, що цей центр, призначений для американських та польських військ, дозволить не виїжджати солдатам США до Німеччини, аби пройти сертифікацію.

Related Posts