Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну

Польський міністр: Польща завжди нагадує, що цілісність України є непорушною

Міністр у справах гуманітарної допомоги Міхал Вось завершив свій дводенний візит на Донбас

«Позиція Польщі завжди буде такою, що територіальна цілісність України має бути непорушною. Ми наголошуємо, що на міжнародній арені Польща постійно нагадує про війну, що тут триває», – заявив польський міністр Міхал Вось, завершуючи у середу свій візит на Донбас, передає “Польське радіо”.

У середу міністр у справах гуманітарної допомоги в польському уряді брифінгом у Краматорську завершив свій дводенний візит на Донбас, метою якого було підбиття підсумків проекту з надання допомоги католицької благодійної організації Карітас Польща.

Департамент гуманітарної допомоги Канцелярії президента Ради міністрів призначив на цей проект майже 2,5 млн злотих (майже 590 тис. євро). Польський міністр здійснив візит, зокрема, до прифронтових міст у Донецькій області – АвдіївкиСвітлодарська і Краматорська.

«Ми зустрілися з особами, котрі підтримують поширення допомоги та з її отримувачами. Ми почули історії людей, які у жорстоких умовах пережили війну. Найважчою є ситуація осіб, котрі живуть у сірій зоні, де допомога є найбільш потрібною, теж через те, що не всі організації готові туди поїхати у зв’язку з постійними обстрілами», – пояснив міністр на брифінгу в Антикризовому медіа-центрі.

Проект Карітасу Польща «Безпосередня матеріальна та психологічна допомога для населення, яке живе у зоні розмежування у Донецькій та Луганській областях на теренах, контрольованих владою України», реалізовано у 2018 році.

Допомога включала 40 тисяч посилок із продуктами харчування та гігієнічними засобами для внутрішньо переселених осіб, а також психологічну допомогу жителям зони розмежування. Діяльність здійснювалася на сході України, зокрема, у населених пунктах на першій лінії фронту – в Авдіївці, Пісках, Опитному, Водяному, Кам’янці та Первомайську.

Під час проекту у Вінниці також провели тримісячні сесії з психотерапії для внутрішньо переселених осіб та ветеранів війни на Донбасі.

Раніше Міхал Вось заявив, що Польща продовжуватиме реалізацію проектів із надання гуманітарної та психологічної допомоги жителям Донбасу.

Related Posts