Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У Києві анонсували розмови у справі поліпшення відносин з Варшавою

Вадим Пристайко сказав, що Польща і Україна мають спільного ворога і відчувають необхідність жити разом у мирі та дружбі

В Офісі президента України (колишній Адміністрації президента України – ред.) анонсували перемовини для поліпшення відносин з Польщею, зокрема у справі скасування заборони на проведення пошукових робіт та ексгумацій польських жертв на території України. Про це у вівторок повідомив заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко, повідомляє “Польське радіо”.

«Ми плануємо візит президента України до Польщі 1 вересня на запрошення президента (Анджея) Дуди та участь в урочистих заходах, присвячених початку Другої світової війни, там збереться багато лідерів», – сказав на прес-конференції у Києві Пристайко.

Віце-голова офісу президента Володимира Зеленського і водночас його кандидат на посаду міністра закордонних справ України Вадим Пристайко наголосив, що Польща та Україна повинні зробити кроки до порозуміння. Посадовець нагадав, що двосторонні перемовини відбулися, зокрема, під час візиту Володимира Зеленського до Брюсселя, де він зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою.

Вадим Пристайно зазначив, що тоді він поспілкувався із радником президента Польщі, з яким домовився зустрітися найближчим часом, аби, як висловився, подолати безвихідь у розв’язанні ряду проблем. За словами Пристайка, ексгумації – це тільки одна із цих проблем.

«Із польською стороною ми не тільки готові (до розмов – ред.), ми навіть приречені жити у мирі та щасті. Вони (поляки) є нашими сусідами, нашими найближчими братами і ви знаєте, що фактично ми відрізняємося від них тільки латинкою (латинською абеткою – ред.) і переважанням католицизму (у Польщі) над православ’ям (в Україні)», – сказав Пристайко.

«Ми усвідомлюємо нашу важку історію і ми повинні зробити усі необхідні кроки, аби знайти можливість для життя разом. Ми маємо одного, спільного ворога і відчуваємо необхідність жити разом у дружбі та мирі», – підкреслив він.  

Минулого четверга, у роковини так званої кривавої неділі, кульмінації Волинської трагедії, президент Анджей Дуда заявив, що для поліпшення взаємовідносин між Польщею та Україною потрібна пам’ять про Волинь.

Нагадаємо, Україна від 2017 року заборонила пошуки та ексгумації польських жертв на своїй території у відповідь на знесення пам’ятника УПА у селі Грушовичі на Підкарпатті.

Related Posts