Новини Міжмор'я Про Україну

Facebook усунув чергові фальшиві пропагандистські акаунти з Росії та України

Компанія усунула понад 1800 фальшивих облікових записів і сторінок з Росії, України і ще двох країн через оманливу політичну пропаганду

Компанія Facebook повідомила у четвер про усунення понад 1800 облікових записів та сторінок з Росії, України, Таїланду і Гондурасу у межах боротьби з оманливою політичною пропагандою та іншими зловживаннями, передає Польське радіо.

Загалом закрито 294 акаунти, 1509 сторінок і 32 групи з цих чотирьох країн з приводу, як зазначили у компанії, «скоординованої невірогідної поведінки». У цілому на ці сторінки були підписані 274 тис. людей.

Facebook почав усувати подібні сторінки у результаті надходження з усього світу критики з боку влади різних держав та правозахисних груп за недостатню боротьбу з пропагандою та екстремістським контентом.

Користувачі усунених сторінок «(…) використовували мережі фальшивих облікових записів, аби вводити людей в оману щодо того, ким вони є і що роблять», – сказав у розмові з агентством Reuters Натаніель Ґлейхер, керівник політики з питань кібербезпеки. Він додав, що заходи компанії були викликані «зловмисною поведінкою», а не характером опублікованого контенту.

Сторінки з Росії та України, що порушували питання у сфері української політики і критикували владу у Києві, використовуючи фальшиві акаунти і видаючи себе за журналістів та військових, усунули перед недільними парламентськими виборами в Україні.

У свою чергу, таїландські акаунти використовували «фіктивних осіб» для критики демократичних активістів у Таїланді, просування певних ідей на тему політики у цій країні, американо-китайських відносин та протестів у Гонконзі. Компанії Facebook вдалося водночас встановити, що якась частина діяльності цієї мережи поширювалася довкола особи, яка живе у Таїланді, і яка, у свою чергу, пов’язана із «New Eastern Outlook», фінансованим російським урядом виданням з осідком у Москві.

У компанії наголосили про посилення зусиль у боротьбі з фальшивими обліковими записами та зловмисною поведінкою

Related Posts