Новини Міжмор'я Польща

1 серпня Польща вдруге починає головувати у Раді Безпеки ООН

Протягом місячного головування в РБ ООН Польща наголошуватиме на зміцненні ролі міжнародного права і захисті прав людини

Сьогодні, 1 серпня, офіційно розпочинається друге місячне головування Польщі у Раді Безпеки ООН. Польські дипломати впродовж цього періоду хочуть ставити на «зміцнення ролі міжнародного права, захист прав людини та підтримку національних меншин», передає Польське радіо.

Під час головування Польщі має відбудеться декілька зустрічей на високому рівні, пов’язаних, зокрема, із ситуацією цивільного населення у зонах військових конфліктів. Польща хоче головувати під час дискусій, зокрема, про допомогу дітям, людям з інвалідністю, жінкам та санітарам на небезпечних територіях. Польща візьме теж участь у миротворчій операції ООН у Лівані.

«Після кільканадцяти років ми повертаємося до миротворчих операцій ООН. Це не незначна присутність, 230 польських солдатів візьме участь у цій місії», – сказав минулого тижня міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович.

22 серпня, з польської ініціативи, уперше відзначатимуть День пам’яті жертв насильства на релігійному ґрунті. На думку Яцека Чапутовича, питання свободи віросповідання для Польщі особливо важливе. Згідно із цитованими міністром звітами, 80 відсотків випадків переслідувань на релігійному ґрунті стосується християн.

Польща, як непостійний член, засідатиме у Раді Безпеки ООН до кінця 2019 року. 1 січня 2020 року це місце займе Естонія. Водночас Польща хоче одержати місце у Раді прав людини ООН на 2020-2022 роки. Вибори до цього органу відбудуться у середині жовтня. Як сказав очільник МЗС, Польща у Раді прав людини буде, зокрема, стежити за питанням застережень у щодо функціонування демократії у Білорусі.

Related Posts