Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Голова МЗС Польщі: Отримуємо “позитивні сигнали” з України у справі ексгумацій

За словами Яцек Чапутовича, шанс на зміну української позиції у справі заборони на ексгумації польських жертв дає майбутній візит до Польщі нового президента України

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сказав, що важко собі уявити, аби Росія перешкоджала приїзду Анджея Дуди на урочисті заходи до 10 роковин Смоленської катастрофи наступного року. “Я не уявляю собі, аби Росія заблокувала приїзд очільника держави до Смоленська”, – наголосив він у розмові з “Rzeczpospolita”.

На запитання про можливий візит Владіміра Путіна на урочистості, пов’язані із 75-річчям визволення колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау, він сказав, що не знає, хто увійде у склад російської делегації, а організатором та господарем заходів буде Музей в Освєнцімі, передає “Польське радіо”.

Яцек Чапутоивч прокоментував також польсько-російські відносини. Міністр сказав, що не хоче, аби Польща вважалася найбільшим ворогом Росії, але позитивному прориву перешкоджає політика Росії. На його думку, перешкодами є дії Москви в Україні, переслідування політичної опозиції та недотримання положень Договору про ядерну зброю середньої дальності (INF). Проблемою є теж питанння уламків Ту-154М, які досі знаходяться на території Росії. Міністр сказав, що у цьому питання “маємо блокаду”.

Під час першої за попередні п’ять років зустрічі міністрів закордонних справ Польщі та Росії, що відбулася 17 травня у Гельсінкі, Яцек Чапутович та Сєрґєй Лавров погодилися, що обом сторонам важливо гарантувати рівний доступ до уламків машини.

Яцек Чапутович сказав теж, що Польща отримує “позитивні сигнали” з України у справі скасування заборони ексгумацій жертв Волинської трагедії, введеної два роки тому Інститутом національної пам’яті Польщі. На погляд очільника польської дипломатії, шанс на зміну української позиції у цій справі дає запланований, з нагоди роковин початку Другої світової війни, візит президента України до Польщі.

Related Posts