Аналітика Новини Міжмор'я Польща

Польські управління поспішають з іноземцями

Посередників на польському ринку праці чекають зміни, завдяки яким має поліпшитися обслуговування у фірмах, котрі шукають працівників з-за кордону

Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики Польщі анонсувало зміни, що чекають сотні управлінь зайнятості по всій Польщі, передає “Польське радіо”.

Як повідомило видання «Rzeczpospolita», останніми роками через рекордно низьке безробіття у Польщі вони не займаються тим, для чого були створені, тобто обслуговуванням безробітних та тих, хто шукає працю, а радше обслуговуванням підприємців, котрі привозять на роботу до Польщі іноземців.

Це підтверджують дані Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики, згідно з якими лише у першій половині 2019 року повітові управління зайнятості прийняли 846 тисяч декларацій про доручення роботи іноземцю та видало майже 95 тисяч дозволів на сезонну роботу. Так вони відкрили польський ринок додатковим працівникам з-за кордону.

У відомстві підтвердили, що нині триває опрацювання закону про спрощення деяких технічних сторін обслуговування іноземців, що дозволить більш ефективно обслуговувати заявників управліннями.

Зміни для полегшення працевлаштування іноземців можуть опрацювати під час підготовки нової міграційної політики Польщі, координованої Міністерством внутрішніх справ та адміністрації. Однак невідомо, коли це станеться, адже відомство працює над проєктом нової міграційної політики з 2016 року, і попередні версії цього документа не були оприлюднені.

Однак відомство праці запевняє, що постійно контролює навантаження в управліннях зайнятості, пов’язане з процедурами легалізації праці іноземців. Це дозволило виявити дефіцит персоналу у воєводських управліннях та профінансувати збільшення числа працевлаштованих там посадовців, котрі від 2018 року займаються легалізацією проживання і праці іноземців.

У воєводських управліннях введуть теж організаційні рішення для підвищення ефективності розгляду справ. А з цим найбільша проблема. Питання, які повинні вирішувати протягом щонайбільше 30 днів, тягнуться місяцями. І

Іноземні працівники почали подавати до суду на управління, вимагаючи компенсацій на тисячі злотих за збитки, що виникли під час таких без причин тривалих процедур.

Для поліпшення обробки заяв міністерство активно заохочує управління просувати серед підприємців подання клопотань на дозвіл на роботу та декларації про доручення роботи іноземцю через веб-сайт praca.gov.pl, що значно пришвидшує всю процедуру.

«Нині управління зайнятості відіграють ключову роль у процесах працевлаштування іноземців (…). Ефективне та своєчасне впровадження цієї процедури повітовими управліннями праці привело до того, що однією з вимог роботодавців є продовження періоду, на який реєструють заяви з 6 до 18 місяців», – каже Роберт Лісіцький, директор департаменту праці у фірмі Konfederacja Lewiatan. «Ми теж пропонуємо розширити список країн, громадяни яких можуть користуватися можливістю приїзду на заробітки до Польщі на підставі декларації.

Продовження дозволеного періоду працевлаштування у Польщі значно розвантажило би повітові та воєводські управлінні праці, котрі розглядають заяви на отримання дозволу на роботу», – додав він.
Роботодавці теж сигналізують про нагальну потребу електронізації процедур легалізації працевлаштування іноземців у Польщі, щоб не подавати документи у паперовому вигляді.

Related Posts