Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща допомагатиме Україні із постачанням газу

Україна буде купувати скраплений газі зі США, що прибуватиме до терміналу у польському місті Свіноустя

Уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетично інфраструктури Пьотр Наїмський сказав, що договір про постачання газу в Україну усуває наслідки Другої світової війни. Представники Польщі, Сполучених Штатів та України підписали у суботу угоду про співпрацю для посилення регіональної безпеки постачання природного газу. Документ дозволить Україні купувати американський скраплений газ, що прибуватиме до терміналу у польському Свіноусті, передає “Польське радіо”.

Пьотр Наїмський нагадав, що постачання енергоносіїв є важливим елементом безпеки:

«Якщо нині маємо стратегію, що веде до гарантування постачання енергоносіїв для Польщі, то незалежно від наших рішень, це дуже великий внесок у польську безпеку як таку у наступні десятиріччя».

Пьотр Наїмський наголосив, що після завершення у 2022 році інвестицій, що дозволять постачати газ зі Сполучених Штатів та Норвегії, Польща зможе допомагати іншим країнам Центральної Європи:

«Це означає, що не тільки будуть забезпеченні потреби Польщі, але ми зможемо також допомагати із постачанням Україні, а також іншим споживачам у Центральній Європі, яка залежні, як і ми до сьогодні, від монопольних рішень».

Пьотр Наїмський додав, що інвестиції втілюють згідно із графіком, а терміни їхнього завершення дотримуються. Посадовець додав, що газ продаватимуть за ринковими цінами.

Система газового сполучення між Польщею та її сусідами дозволить надавати допомогу у кризових ситуаціях. Пьотр Наїмський наголосив, що польсько-американська співпраця у галузі енергетики розвивається дуже добре.

Related Posts