Новини Міжмор'я Польща Про Україну

МЗС Польщі: Радіємо звільненню українських громадян

Міністерство закордонних справ Польщі наголосило, що ув’язнення українських громадян Російською Федерацією було порушенням міжнародного права

Міністерство закордонних справ Польщі із задоволенням прийняло інформацію про звільнення Російською Федерацією українських громадян, зокрема, Олега Сенцова. Про це повідомлено на сайті відомства:

«Міністерство закордонних справ РП із задоволенням прийняло інформацію про повернення в Україну громадян, утримуваних на владою РФ. Це сталося завдяки зусиллям української влади та діям міжнародної спільноти, яка рішуче вимагала від російської влади звільнення в’язнів», передає “Польське радіо”.

Як наголошує польське зовнішньополітичне відомство, «ув’язнення українських громадян Російською Федерацією було порушенням міжнародного права і суперечило загальнолюдським цінностям і засадам цивілізованого світу».

МЗС Польщі наголосило, що серед звільнених є українські моряки, котрих Росія полонила у листопаді 2018 під час інциденту в Керченській протоці, та люди, котрі чинили опір російській анексії Криму та російському втручанню на Донбасі.

«Радіємо тому, що додому повернувся теж Олег Сенцов, минулорічний лауреат нагороди міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича Pro Dignitate Humana, яка надається за безкопромісні дії на захист пеерслідуваних та незламну позицію у справі захисту людини і людської гідності», – написано у заяві відомства.

Нагадаємо, у суботу, 7 вересня, Україна та Росія провели обмін полоненими. В суботу на київському летовищі «Бориспіль» приземлився літак з українськими моряками та політв’язнями, який вилетів з Москви. За словами російської омбудсмен Татьяни Москальової, які цитує Польське пресове агентство, українська та російська сторони проводять обмін «35 на 35». В Україну повернулися, зокрема, Олег Сенцов, Роман Сущенко, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Олексій Сизонович, Едем Бекіров, Євген Панов, Артур Панов та двадцять четверо українських моряків, арештованих російськими силами під час інциденту в Керченській протоці. Повний список звільнених Росією українських громадян опублікував сайт Президента України.  Українців на летовищі привітав, зокрема, президент Володимир Зеленський.

Related Posts