Балтія Новини Міжмор'я Польща

Частина євродепутатів хоче засудити Пакт Молотова-Ріббентропа

На прохання литовських парламентаріїв завтра у Страсбургу відбудуться дебати щодо угоди, укладеної між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом

Євродепутати зі Східної Європи хочуть засудити Пакт Молотова-Ріббентропа. На прохання литовських парламентаріїв завтра у Страсбургу відбудуться дебати щодо угоди, укладеної понад 80 років тому між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом. У четвер парламентарії проголосують за резолюцію щодо цього питання. Польські та литовські депутати хочуть, щоб Європарламент офіційно засудив Пакт Молотова-Ріббентропа, а також згадав про злочини обох режимів – не тільки нацистського, але й комуністичного, передає “Польське радіо .”

В документі також має бути інформація про тих, хто виступав проти тоталітарного режиму, як наприклад про Вітольда Пілецького. Також буде запропоновано встановити день пам’яті героїв боротьби проти окупантів. Свято має бути встановлено на річницю смерті Вітольда Пілецького, тобто 25 травня.

Пакт Молотова-Ріббентропа був укладений 23 серпня 1939 року. Формально це була угода про ненапад між Третім Рейхом та СРСР. Однак до пакту було додано таємний протокол, який стосувався поділу суверенних держав – Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії та Румунії.

Related Posts