Балтія Новини Міжмор'я Польща Співробітництво

Польща і Литва планують спільні оборонні закупівлі

Прем’єр Матеуш Моравєцький обговорив у Вільнюсі із прем’єром Литви Саулюсом Сквернялісом спільні оборонні закупівлі та енергетичну безпеку країн

Польща та Литва йдуть в одному напрямку. Про це під час спільної прес-конференції з литовським прем’єр-міністром Саулюсом Сквернялісом у Вільнюсі заявив очільник польського уряду Матеуш Моравєцький. Він подякував своєму литовському колезі за запрошення та результативні перемовини, передає “Польське радіо”.

За словами Матеуша Моравєцького, Польща і Литва розширюють свої політичні, економічні та культурні відносини.

Польський прем’єр повідомив, що розмовляв зі своїм литовським відповідником, серед іншого, про «спільні оборонні закупівлі та про енергетичну безпеку».

«У цьому контексті слід порушити питання дедалі більшої стратегічної безпеки Польщі, оскільки ми маємо все ліпше диверсифіковані джерела постачання газу і тому ми є також стабільним пунктом газової та енергетичної безпеки у цій частині Європи, та підтримаємо таким чином також енергетичну безпеку країн Балтії», – наголосив Матеуш Моравєцький.

«Польща та Литва мають дуже подібну позицію, що побудова Nord Stream 2 загрожує енергетичній безпеці цієї частини Європи, а особливо призводить до ситуацію, що збільшує загрозу в Україні та збільшує можливості монополізації постачання газу, а таким чином теж диктату з боку Ґазпрому», – сказав очільник польського уряду.

Польський прем’єр переконаний, що у зв’язку з цим важливими є заходи Польщі, тобто, зокрема, будівництво балтійського газогону (Baltic Pipe) до Норвегії та збільшення пропускної спроможності терміналу зрідженого газу у Свіноусті.

Моравєцький також зазначив, що Польща та Литва – це країни, котрі роз’язують проблеми мирно.

«У ситуації, коли хтось вбиває клин між Польщею та Литвою, це завжди означає щось погане і загрожує нашим країнам», – сказав польський прем’єр.

«Сьогодні Польща та Литва є державами, коті мирно розв’язують проблеми довкола нас. Ми закликаємо усіх наших сусідів до цього і водночас розширюємо наші відносини у політиці, економіці, культурі та у безпековій сфері», – додав Матеуш Моравєцький.

Він нагадав, що Польща бере участь у місіях гарантування безпеки повітряного простору країн Балтії, а литовські офіцери також перебувають у Польщі.

Related Posts