НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

США і Польща підписали декларацію про розширення військової співпраці

Декларація, серед іншого, передбачає збільшення числа американських військових до 5,5 тис. осіб, а також визначає місця їхнього розгортання у Польщі

У понеділок Польща та США узгодили місце розташування для збільшеної присутності американських військ у Польщі. Про це говориться у декларації, підписаній президентами обох держав. Серед дислокацій є, зокрема, Вроцлав, Ласк та Люблінець, триває діалог про місце для розгортання американської бронетанкової бригадної бойової групи, передає “Польське радіо”.

Підписана у понеділок у Нью-Йорку Дональдом Трампом та Анджеєм Дудою декларація на тему розширення оборонного співробітництва є детальною специфікацією до декларації про оборонну співпрацю від 12 червня цього року, що підтвердила перебування у Польщі приблизно 4,5 тис. осіб військового персоналу Сполучених Штатів та анонсувала розгортання ще приблизно тисячі.

США та Польща узгодили місце розгортання запланованої збільшеної військової присутності США.
Головним осідком Центру бойової підготовки для спільного використання збройних сил обох держав вибрано Дравсько-Поморське. Вроцлав-Стаховіце вказано місцем для завантажувально-розвантажувальної повітряної бази. Ласк названо осідком для ескадри дистанційно керованих літаків Військово-повітряних сил США.

Місто Повідз буде штабом повітряної бойової бригади батальйону забезпечення логістичної підтримки та місцем для сил спеціального призначення. Містом розгортання ще одного об’єкту спеціальних сил має бути Люблінець, а осідком для висунутого дивізійного командування та групи підтримки на театрі Сухопутних сил США має стати Познань.

Крім того, як зазначено у декларації, Сполучені Штати і Польща “ведуть розгорнутий діалог на тему найбільш відповідної локації у Польщі для бронетанкової бригадної бойової групи”. “Сполучені Штати і Польща поділяють оптимізм щодо узгодження місця розташування бригадної бойової групи”, – говориться у декларації.

У документі також наголошено, що обидві країни продовжують зміцнення стратегічних та оборонних відносин, “що поліпшують взаємну безпеку та безпеку НАТО”. У декларації підтверджено теж “бажання продовжувати підписання міжнародних угод і договорів, необхідних для реалізації посиленої співпраці у галузі інфраструктури та оборонного співробітництва, включно з вдосконаленням функціонування Збройних сил США у Польщі”.

Дональд Трамп наголосив, що Польща візьме на себе частину витрат на присутність американських солдатів та збудує теж відповідну інфраструктуру. Під час зустрічі з президентом Анджеєм Дудою президент США теж поінформував про ймовірне скасування віз для поляків протягом декількох місяців. Він також пообіцяв відвідати “невдовзі” Польщу.

Нагадаємо, візит Трампа до Польщі був запланований на вересень. Президент США мав взяти, зокрема, участь у заходах до 80 роковин початку Другої світової війни. Тоді Трамп відтермінував свій приїзд через ураган Доріан.

Related Posts