Аналітика Балтія НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну США

Аляксандр Лукашенка стурбований майбутніми навчаннями НАТО у Польщі

Президент Білорусі з подивом прочитав інформацію про проведення в 2020 році великих військових навчань НАТО при кордонах Білорусі

Президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив у вівторок, що здивувався звістці про майбутні військові навчання Північноатлантичного альянсу неподалік білоруського кордону, передає “Польське радіо”.

«Я з подивом прочитав, що блок НАТО має намір провести навесні наступного року великі маневри безпосередньо при нашому кордоні», – сказав він. «Я не знаю, кому це потрібно», – додав президент Білорусі.

За словами Лукашенки, «настільки великих військових маневрів раніше ще не було», і, на його погляд, число їх учасників буде напевно «удвічі, а, можливо, утричі» більшим за анонсоване.

У 2020 році НАТО має намір провести у країнах Балтії і Польщі військові навчання Defender 2020 за участі 37 тисяч солдатів. У регіон будуть перекинуті, зокрема, 20 тисяч солдатів США.

Виступаючи під час міжнародної конференції у Мінську, Лукашенка прокоментував питання безпеки в Європі.

За словами білоруського лідера, ключовою проблемою в Європі є нині конфлікт на Донбасі. «Та війна точиться не тільки в Україні. Це війна у нас, у нашому домі», – сказав Лукашенка, наголосивши, що це тест для держав Європи.

За його словами, це «конфлікт між Україною та Росією». Президент Білорусі додав, що, на його погляд, цього конфлікту «не вдасться врегулювати без участі США».

«Тільки через міжнародний діалог можна відійти від прірви глобального конфлікту, у якому не буде переможців», – заявив Лукашенка, закликавши «світові центри сили» співпрацювати для відбудови міжнародної системи безпеки.

На погляд президента Білорусі, міжнародна система безпеки послідовно знищується, а «рівень недовіри та протистояння між Сходом та Заходом наблизився до межі».

Ситуацію погіршує зрив договору про обмеження ракет середнього і малого радіусу дії та ситуація довкола договору NEW Start між Росією та США про скорочення стратегічного озброєння, що втратить чинність у 2021 році, якщо його не продовжать.

Related Posts