Аналітика Новини Міжмор'я Польща

Дослідження: 24% поляків думає про заробітки за кордоном

Згідно із дослідженням, найчастіше про трудову еміграцію з Польщі протягом найближчого року думають поляки у віці до 29 років

24 відсотки поляків обмірковує виїзд на заробітки за кордон протягом найближчого року. Найчастіше про таку можливість думають особи у віці до 29 років. Про це говориться у найновішому дослідженні компанії з працевлаштування Randstad, передає “Польське радіо”.

Головними причинами, чому поляки думають про виїзд за кордон, є можливість більшого заробітку та ліпші умови праці.

Згідно зі звітом фірми, майже одна четверта опитаних працівників у Польщі обмірковує виїзд на заробітки за кордон протягом найближчого року – 4 відсотки з них на постійно, а 10 відсотків – тимчасово (зазвичай на декілька місяців або на 1-2 роки), а інші 10 відсотків ще не визначилися, на який період.

«Між заявами та справжнім наміром є велика різниця. Я би не ставилася до цього як до нерухомого показника», – сказала експертка ринку праці Конфедерації Lewiatan Моніка Федорчук.

«Потрібно звернути увагу на абсолютну більшість тих, хто обмірковує виїзд на заробітки, думає про еміграцію менше 2 років, тобто це радше бажання заробити гроші на конкретну ціль, аніж рішення про постійну зміну», – сказала Федорчук.

Найбільше відтоку працівників у Польщі слід очікувати будівельній, фінансовій, готельній та гастрономічній галузям. Головними напрямками трудової еміграції серед поляків залишаються: Німеччина (27 відсотків), Велика Британія (21 відсоток) та Нідерланди (12 відсотків). До США і Норвегії хоче виїхати по 6 відсотків опитаних поляків.

За опитуванням, особи, котрі не планують заробітків за кордоном, причиною бажання залишитися у Польщі називають свою родину та знайомих – 51 відсоток. Майже одна третя не думає про виїзд за кордон, бо не хоче починати усе спочатку. Для 29 відсотків перешкодою є незнання іноземної мови. Ще 28 відсотків респондентів задоволена умовами праці у Польщі і це стримує їх від еміграції.

Related Posts