Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Польща допоможе Україні у разі браку газу з Росії

Україна завершила модернізацію компресорної станкції «Комарно», що дозволить значно збільшити реверс газу з Польщі

Компанія «Укртрансгаз» завершила будівельно-монтажні роботи з підключення нової технологічної ділянки трубопроводу-перемички на компресорній станції «Комарно» (Львівська область), повідомляє “Польське радіо”.

Зазначено, що проектна потужність модернізованої ділянки становитиме 15 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 18 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Польщі.

«Оновлена конфігурація лінійної частини газопроводу дозволить транспортувати блакитне паливо як в аверсному, так і в реверсному режимах між Україною та Польщею. Реконструкція збільшить потужність та маневреність транспортування і допоможе забезпечити надійне і безперебійне проходження опалювального сезону 2019/2020», – йдеться в повідомленні.

Проведення тестового пуску в реверсному режимі, що стане фінальним етапом завершенням робіт на об’єкті, планується до кінця жовтня.

Нагадаємо, компресорна станція «Комарно» задіяна у транспортуванні газу через кордон Україна – Польща. Модернізація технологічної трубопровідної обв’язки компресорної станції дозволить суттєво підвищити маневреність та надійність функціонування ГТС у разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року. Проектна потужність модернізованої ділянки складатиме 15 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 18 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Польщі.

Україна від 2015 року не купує газу безпосередньо з Росії. Постачання відбувається на засадах реверсу з країн Європейського Союзу – Словаччини, Угорщини та Польщі.

Related Posts