Новини Міжмор'я Польща

Анджей Дуда хоче, аби Польща завдяки Baltic Pipe стала газовим хабом

За словами президента, Польща будує газовий інтерконектор, зокрема, з Україною, аби у майбутньому збільшити постачання туди газу з 1 до 6 млрд кубометрів на рік

У понеділок президент Польщі Анджей Дуда та спадковий принц Данії Фредерік підтримали розвиток польсько-датського енергетичного співробітництва. Цій сфері двосторонніх відносин Польщі та Данії була присвячена дискусія, зорганізована під час візиту князівської пари Данії до Варшави. Головним польсько-данським енергетичним проєктом є газогін Baltic Pipe, що через данські територіальні води дозволить імпортувати до Польщі газ з норвезького континентального шельфу, передає “Польське радіо”.

Президент Анджей Дуда наголосив, що завдяки цій інвестиції Польща хоче постачати сировину в інші держави регіону. На його думку, це дозволить після багатьох років диверсифікувати джерело постачання газу, що походить нині в основному з Росії. “У результаті раніше підписаних угод нині ми платимо за газ з Росії більше, ніж платить за де-факто той самий газ Німеччина. Висновок однозначний – це чудова демонстрація того, що відбувається, коли у нас немає можливості користуватися конкурентною пропозицією”, – зазначив Дуда.

Раніше президент Польщі сказав, що хоче, аби завдяки газогону Baltic Pipe його країна стала газовим хабом, тобто місцем, з якого газ постачатимуть в інші країни, залежні нині від російського газу. Анджей Дуда сказав, що йдеться про Литву, Словаччину та Україну, з якими Польща нині будує інтерконектори. Він додав, що через Польщу будують також газогін в Україну, аби 1 млрд кубометрів газу, що нині постачається польською газотранспортною системою в Україну, можна було збільшити до 6 млрд кубометрів газу на рік.

Дуда наголосив, що Україна – це важливий сусід і Польща хоче, аби вона наближалася до Заходу, ЄС та спільних цінностей демократичних держав. “Ці цінності – це також енергетична безпека”, – підкреслив він.

Президент Польщі також висловив переконання, що морські вітроелектростанції можуть стати ще одним напрямком польсько-датського енергетичного співробітництва. Проєкт Енергетичної політики Польщі до 2040 року передбачає виробництво 10,3 ГВт енергії з цього джерела. “У нас була і є проблема у Польщі, оскільки є величезні побоювання серед суспільства, пов’язані зі встановленням вітрогенераторів на теренах, де живуть люди, які проти цього (…) але особливих сумнівів нема щодо того, аби такі вітроелектростанції встановлювали в Балтійському морі, у польських територіальних водах. Це, безумовно, наше майбутнє”, – сказав він.

Related Posts