Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Про Україну

На форумі ООН в Женеві українці зірвали провокацію РФ з “представником Криму”

Представники України зірвали виступ на форумі ООН з питань меншин незаконно обраного до Держдуми РФ від окупованого Криму Руслана Бальбека, із порушенням процедур включеного до складу російської делегації. 

Про це в коментарі власному кореспонденту Укрінформу повідомив громадський і політичний діяч, колишній постійний представник президента України в АРК Борис Бабін.

“Наприкінці засідання за процедурою дають слово дипломатам делегацій, які бажають висловитися. І тут замість російського дипломата почав виступати “депутат Держдуми” Руслан Бальбек, який вихлюпнув потік російської пропаганди. Український дипломат за процедурою почав заперечувати проти виступу Бальбека, наголошуючи, що це фейковий делегат, він порушує резолюції ГА ООН і взагалі не має права представляти Росію. А я, у рамках загальноприйнятих парламентських процедур, не порушуючи правил, почав голосно стукати по столу, псуючи виступ колаборанта “на картинку” і заглушуючи його слова”, – зазначив Бабін. 

За його словами, у результаті виступ Бальбека був зірваний – і “лише наполегливість головуючої дозволила йому скоромовкою щось там договорити”.

“Росіяни зловживали процедурою. Мало того що неправомірно включили Бальбека у свою офіційну делегацію, так ще й дали виступати з пропагандистською промовою замість свого дипломата – на порушення регламенту”, – підкреслив експерт.

На його переконання, росіяни цілий день готували цю провокацію з Бальбеком, від якого не відходили ні на мить: “Навіть у туалет, мабуть, разом ходили, опікали його, щоб ніхто раптом не образив”. 

При цьому Бабін висловив сумніви щодо неупередженості головуючої на засіданні, однієї з експертів ООН, котра, як складалося враження, “підігрувала росіянам”.

“Наприклад, коли я привернув увагу залу до фейковості російської делегації та присутності в її кріслах “громадських діячів” – головуюча не утрималася й порадила мені “не розпалювати ситуації”. Також вона проігнорувала спроби наших дипломатів апелювати до “кримських” резолюцій Генасамблеї ООН та до регламенту. Ба більше, головуюча сказала, що “нічого не знає ні про які ноти” щодо фейковості делегації РФ на форумі, які направляло постпредство України в Женеві та про які спробував нагадати український дипломат”, – розповів Бабін.

За словами експерта, загалом під час засідання форуму в четвер у бік України російська сторона зробила низку випадів.

“Очевидно, що росіяни не жаліють ні коштів, ні ресурсів на такі речі. І вони будуть це робити й надалі. Нам треба думати, як цьому протидіяти. Самих дипломатів замало на таких заходах, потрібно забезпечувати присутність експертів та представників громадянського суспільства для припинення численних провокацій, бо росіяни дуже нахабні та зловживають правилами, підкуповують та залякують чиновників”, – переконаний Борис Бабін.

Як повідомляв Укрінформ, на форум ООН з меншин прибув незаконно обраний до Держдуми Росії від окупованого Криму колаборант Руслан Бальбек. У зв’язку з цим Україна зробила низку кроків для попередження керівництва форуму про нелегітимність участі  представників окупаційної влади Криму та їхніх поплічників.

Related Posts