Новини Міжмор'я Польща

Польща побудує ще один газопорт

За словами Анджея Дуди, Польща має намір побудувати ще один термінал зрідженого природного газу в Ґданську або в Ґдині і хоче стати газовим хабом для країн регіону, зокрема, для України

Президент Польщі Анджей Дуда анонсував будівництво ще одного газопорту в країні. Під час зустрічі у понеділок із жителями міста Бжозув на Підкарпатті президент сказав, що Польща має амбіції стати енергетичним хабом для нашої частини Європи, передає Польське радіо.

Анджей Дуда наголосив, що додаткові інвестиції у постачання газу посилюють безпеку усього регіону. «Ми будемо будувати наступний газопорт у Ґданську або в Ґдині», – сповістив президент.

Анджей Дуда підкреслив, що завдяки подібним інвестиціям Польща не тільки сама буде забезпеченою постачанням газу, що вплине на її енергетичну безпеку, а зможе також «нести її (безпеку – ред.) іншим країнам Центральної Європи», як сказав Дуда, «у Словаччину, в Україну, і далі на південь». Президент Польщі впевнений, що це дуже важливо для розвитку безпеки у нашій частині Європи.

Анджей Дуда наголосив, що ці заходи є частиною завдання побудови сучасної і в результаті також багатої Польщі.

Нагадаємо, у польському місті Свіноустя над Балтійським морем нині працює термінал зрідженого природного газу імені Лєха Каинського. Це інфраструктурний об’єкт для прийому, регазифікації та перевалки блакитного палива в Польщі.

Крім того, президент Анджей Дуда під час зустрічі з жителями Бжозува у понеділок запевнив, що польська влада буде «робити все, аби уникнути терористів і захиститися від усіх форм агресії, щоб нікому не було вигідно нападати і порушувати спокій поляків».

На його переконання, для безпеки Польщі дуже велике значення має членство в Європейського Союзі та в НАТО. «Багато хто хоче, аби Північноатлантичний альянс припинив існувати. Багато охоче каже, що Альянс розпадається, а держави сваряться. Спокійно, з найважливіших питань ці держави говорять одним голосом», – запевнив він.

Говорячи про загрози для держав НАТО, Дуда наголосив, що у випадку різних держав вони є іншими. «Одна стикається із загрозою, бо має агресивного сусіда, а іншим загрожують терористи», – сказав він.

«Ми будемо робити все, аби уникнути терористів, аби вони не мали умов приїжджати до нас і ми будемо робити все, аби захиститися від усіх форм агресії, аби ніколи не було вигідно на нас нападати та порушувати спокій поляків. Це наше найважливіше завдання», – наголосив він.

Тому, як зазначив польський лідер, «у добу російської агресії в Україні», Польща запросила до себе союзницькі війська з держав НАТО, зокрема зі США. «Ми вибороли цю присутність, аби НАТО не було тільки на заході Європи, але аби було також у нас, на східному фланзі Альянсу», – підкреслив президент Польщі.

Related Posts