Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Українські митники зупинили благодійну допомогу з Польщі в Україну

За словами волонтерів щецінської організації «Посилка для героя», українські митники у пункті пропуску в Медиці не дозволили перевезти через кордон доброчинну допомогу для поляків у Івано-Франківську

Майже 300 посилок із благодійною допомогою для поляків в Україні зупинили у понеділок у прикордонному пункті пропуску «Медика-Шегині» українські митники. Про це повідомили члени щецінської організації «Посилка для героя». Як стало відомо у вівторок перевезти через польсько-український кордон польським волонтерам вдалося наразі тільки 10 посилок. Подарунки мали отримати польські родини, зокрема, в Івано-Франківську, передає Польське радіо.

«Трьох наших волонтерів, котрі везли у мікроавтобусі подарунки для поляків в Україні, не пропустили через кордон у Медиці українські митники», – заявив у вівторок голова товариства «Посилка для героя» Томаш Савіцький.

Він додав, що волонтери привезли зі Щеціна майже 300 посилок із продуктами харчування та побутовою хімією, а також з різдвяними листівками, виготовленими дітьми. Подарунки також включають дитячі візки та ходунки для дітей. Доброчинну допомогу везли в Івано-Франківськ.

За словами Савіцького, волонтери розвернулися з кордону і нині вони чекають у Перемишлі. За допомогою організація звернулася, зокрема, до почесного консула України у Щеціні.

«Українські митники протримали нас сім годин (на кордоні), після чого повідомили, що посилки мають бути оподатковані ввізним митом. Однак митом гуманітарна допомога не оподатковується», – повідомила координаторка акції «Посилка для героя» Алєксандра Цєсьля. Вона додала, що, за її інформацією, українські функціонери у неділю не пропустили жодного транспорту із допомогою для поляків на сході.

Тепер волонтери із товариства «Посилка для героя» хочуть віддати понад 200 посилок доброчинній організації, яка роздасть допомогу бідним у Польщі.

Під час різдвяної всепольської акції «Посилка для героя» вже протягом дев’яти років у Польщі збирають подарунки для ветеранів. Торік перший транспорт з посилками відправили полякам в Україні, а цього року вперше до Литви.

У четвер українські працівники митниці, як інформували ЗМІ, не пропустили через кордон 800 посилок із святковими подарунками для поляків із сіл у Львівській області, що для них зібрали жителі міста Тарнув. Унаслідок цього посилки роздали бідним із Тарнува та околиць.

Related Posts