Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

У Польщі є ще приблизно 250 тис. тонн брудної російської нафти

У компанії PERN повідомили, що повністю очистити від забрудненої російської нафти польську систему вдасться наступного року; Польща теж вимагає від російських постачальників компенсації за збитки

У польській системі нафтопроводів залишається ще приблизно 250 тисяч тонн забрудненої органічними хлоридами російської нафти. Іґор Васілєвський, президент PERN, польської компанії, яка є національним та регіональним лідером у нафтовій логістиці і керує мережею нафтопроводів, припустив, що повністю очистити систему зможуть наступного року, передає Польське радіо.

Під час так званої «хлоридної кризи» до Польщі потрапив приблизно 1 мільйон тонн забрудненої нафти з Росії. Компанія PERN, у зв’язку з цією ситуацією, 24 квітня зупинила перекачування сировини газогоном «Дружба». Транспортування відновили після 46 днів.

Спочатку у PERN сподівалися, що нафтопереробні заводи будуть швидко використовувати забруднену нафту, змішуючи її з чистою сировиною, що мало дозволити розблокувати резервуари, – повідомив голова компанії Іґор Васілєвський.

Він додав, що «нафтопереробні заводи працюють відповідно до своїх технологічних режимів і роблять це дуже обережно. На їхній погляд, найбільший ризик є для установок, а тому вони приймають менше забрудненої нафти, ніж ми передбачали».

Для компаній ця ситуація означає заблокування двох великих резервуарів у Польщі.

Іґор Васілєвський додав, що рахунок на відшкодування російській стороні представлять після завершення процесу перероблення забрудненої нафти.

Учора польський нафтовий концерн PKN Orlen, що займається нафтопереробкою, повідомив, що звернувся до російських постачальників за компенсацією, пов’язаною із забрудненою сировиною.

Related Posts