Новини Міжмор'я Польща

Польща не погодиться зменшити фонд згуртування ЄС

Міністр Конрад Шиманський повідомив, що Варшава проти збільшення витрат на справедливу енергетику за рахунок фонду згуртування

Міністр у європейських справах Конрад Шиманський заявив, що Польща не висловить згоди на перенаправлення коштів із фонду згуртування Європейського Союзу на фонд справедливої енергетичної трансформації. Про створення останнього в розмірі 100 мільярдів євро на 7-річну перспективу вирішено при нагоді саміту Європейської ради минулого тижня, передає Польське радіо.

«Ми не можемо дозволити, щоб політика згуртування зводилася лише до питань клімату. Це дві окремі справи і вони повинні фінансуватися паралельно», – сказав відповідальний за європейські справи міністр Конрад Шиманський. Політик зазначив, що розвиток є надалі незавершеним питанням у Центральній Європі й тому Польща не може пристати на те, щоб фінансування призначили на іншу мету. «Ми захищатимемо ці гроші перед будь-яким перенесенням», – додав міністр. Конрад Шиманський наголосив, що бюджет Європейського Союзу ухвалюють одноголосно і для його затвердження необхідна згода Польщі.

Європейська рада, зокрема завдяки заходам польської сторони, прийняла рішення створити Фонд справедливої енергетичної трансформації. Він має допомогти державам, які почали процес відходження від вугільної енергетики.

Окрім цього, Польщу звільнено від принципу кліматичної нейтральності 2050 року. Варшава досягатиме цієї мети у своєму власному темпі, без визначення нової дати нульового балансу викидів та поглинання парникових газів.

Related Posts