Антиросійський фронт Новини Міжмор'я

ЄС має скромні ресурси на боротьбу з російською пропагандою

Росія призначає на пропаганду мільярди, тим часом можливості Європейського Союзу протистояти дезінформації є скромнішими

Цього року Кремль планує виділити понад 1 мільярд 300 мільйонів євро на засоби масової інформації, які пропагують його точку зору і дуже часто представляють зафальшовану картину Європейського Союзу, передає Польське радіо.

З фінансування, призначеного на прокремлівські ЗМІ, майже 300 мільйонів отримає цього року телебачення RT, раніше Russia Today, присутнє в понад 100 країнах. Чималу частину грошей припаде також агентству Sputnik, доступному понад 30 мовами. «Це вершина айсберга, бо великі гроші, – ми не знаємо їх масштабу, – призначені на дії в Інтернеті. Ми говоримо про фабрику тролів, яка ще донедавна була місцевою ініціативою, що мала підтримувати кандидата на місцевих виборах у Петербурзі. Зараз вона діє практично в усьому світі», – сказала Польському радіо доктор Мартина Більдзюкєвич зі спеціальної євросоюзної групи боротьби з російською дезінформацією.

У цій групі лише кільканадцять осіб. За словами польської представниці, цю диспропорцію часто описують як боротьбу Давида з Голіафом. Група почала працювати 2015 року без жодного фінансування, з трьома особами. Цього року її бюджет становить 5 мільйонів євро.

Related Posts